Berlin, danke schön und tschüss

berlin

Berlín, vďaka za všetko. Nebolo mi s tebou zle. Ale je čas sa pohnúť a ísť ďalej.

A je to tu. Odchádzame z Berlína. 

Priznám sa, že riadky, ktoré budete teraz čítať, som prepísala asi tak milion krát. Nedokázala som totiž vôbec uchopiť koncept tohto článku.

A preto to asi radšej skrátim na minimum.

  • Keď sme prišli do Berlína, mali sme veľké očakávania. Vedela som, že život v novom meste nebude úplne jednoduchý. Vedela som, že prvé mesiace mi bude smutno a budem si musieť chvíľu zvykať. Ale táto predstava mi nevadila, lebo som sa tešila na zmenu prostredia a získanie nových zážitkov.
  • Čo som však ani len netušila je to, že ani takmer po dvoch rokoch v Berlíne sa tu stále nebudem cítiť doma.
  • Zvykla som si na toto super mesto, na jeho životný štýl a aj na jeho výhody. Zvykla som si na cool a hipsterské oblasti, úžasné reštaurácie, zelené parky, mladých ľudí a aj na dobre fungujúci nemecký systém.
  • Ale z nejakého dôvodu sme si s Berlínom nesadli až tak, aby sme spolu strávili celý život. A preto je čas ísť ďalej a nezdržiavať sa. 

Niekedy to tak proste je. Na začiatku sa do niečoho zamilujete a strašne chcete aby to vyšlo a fungovalo, ale nefunguje to. A potom ten vzťah už len zo zotrvačnosti tiahnete a eventuálne ho aj tak ukončíte.

Aj keď som si to niekedy neuvedomovala, strávila som tu príjemné dva roky. Som vďačná za všetko, čo som tu zažila a čo ma v mojom živote pohlo ďalej.

Najviac som vďačná za to, že som dostala šancu začať freelancovať a že môžem pracovať odkiaľkoľvek na svete.

Už o necelé dva mesiace to idem aj s Janym vyskúšať do Thajska 🙂

A týmto končím tento článok a uzatváram ďalšiu kapitolu svojho života.

Tak ešte raz. Berlin, danke schön und tschüss 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *