Linkbuilding

Zoznam freelancerov a agentúr na link building

Link buildingu som sa venovala takmer 7 rokov. Preto je možné, že moje meno na vás niekde vyskočí, keď si budete na túto tému niečo vyhľadávať.

Dnes už však link buildingové služby vôbec neposkytujem a venujem sa výhradne content marketingu a copywritingu.

Veľmi si však cením všetkých potenciálnych klientov, ktorí ma so záujmom o spoluprácu oslovili alebo sa to len chystali urobiť.

Aby som vás nemusela odpálkovať bez akejkoľvek pomoci, dala som dokopy zoznam niekoľkých ľudí, ktorým sa môžete v prípade záujmu o túto službu ozvať.

Ak napíšete mne, ja vás od dnešného dňa len odkážem na tento článok so zoznamom kontaktov.

Nie všetkých link builderov a agentúry mám overených. Ku väčšine som sa však pokúsila dať nejaký menší komentár.

Poznámka na okraj:

Tento zoznam som nerobila na základe žiadneho sofistikovaného prieskumu. Dala som sem ľudí a agentúry, ktoré buď osobne poznám, alebo ktorí sa mi sami ozvali, že sa link buildingu venujú a radi by získavali nové zakázky. Ak aj vy robíte link building, prijímate nových klientov a chcete sa dostať na tento list, jednoducho mi napíšte. Pridám vás sem, ak to uvážim za vhodné, ale vyhradzujem si právo nepridávať len tak kohokoľvek.

Slovenskí freelanceri a agentúry na link building

Roland Vojkovský

www.vojkovsky.sk

S Rolandom som priamo spolupracovala na jednom veľkom projekte. Používa podobné praktiky a rozmýšľa nad odkazmi podobne ako ja. Jediný rozdiel je ten, že sa tomu venuje podstatne kratšie. V tejto chvíli ho odporúčam takmer každému klientovi, tak snáď nebude veľmi vyťažený.

Spotibo

Spotibo.com

Spotibo je SEO nástroj a zároveň agentúra, ktorá vám zastreší všetky SEO aktivity od on-page až po link building. Odporúčam všetkými desiatimi. Majiteľ Janko Januška je mojím dlhoročným učiteľom a mentorom. Väčšinu vecí, čo viem, viem od neho. Ak teda potrebujete niekoho na link building, prípadne aj na zastrešenie celej SEO stratégie, tak so Spotibo nemôžete šľapnúť vedľa. Spotibo má pod palcom veľkých klientov ako sme.sk alebo Zoot. Okrem toho vám pomôžu s link buildingom nielen pre slovenský a český trh, ale pokojne aj pre zahraničný.

Basta digital.

www.bastadigital.com

S Basta digital. som nikdy priamo nespolupracovala, ale mala som u nich celodenné školenie a dosť som si ich obľúbila. Pracujú tam zaujímaví a šikovní ľudia. Ich ambicióznosť v online svete je vidieť napríklad na tom, ako sa im podarilo rebrandovať z bývalej značky Pizza SEO na novú značku Basta digital. Okrem iného vo februári 2019 zorganizovali prvý obrovský SEO zraz na Slovensku, ktorý mal samé pozitívne ohlasy.

Evisions

www.evisions.sk

Z evisions som tiež nikdy priamo nespolupracovala, ale poznám majiteľa a mnohých zamestnancov osobne a môžem sa zaručiť za to, že títo ľudia vedia, čo robia. Okrem toho sa svojím blogom a videami skvelo prezentujú navonok. Evisions je okrem iného agentúra, ktorá vám zastreší v podstate celý digitál od slovenského cez český až po nemecký trh.

Top SEO

www.topseo.sk

Z  tejto agentúry sa mi ozval Andrej Laciak. Nespolupracovali sme spolu, ale Andrej vyzerá, že má celkom bohaté skúsenosti, čo sa týka link buildingu aj SEO. Spolupracoval na SEO a link buildingu pre ČSOB, VUB alebo Decodom. Momentálne pôsobí v agentúre Paravan interactive a popri tom vedie vlastnú agentúru Top SEO.  Externe spolupracoval aj s agentúrami ako riesenia.com, eVisions alebo Online Toro.

www.poctiveseo.sk

Nemám skúsenosti, ale Martin Balko z agentúry bol neodbytný pri umiestnení odkazu do tohto článku. A to sa pri link buildingu hodí, pretože je vidieť, že vytrvalosť a kreativita Martinovi nechýbajú. Zároveň ma pozitívne referencie navolnenoze.cz.

Niekoľko neoverených kontaktov na ľudí, ktorí sa link buildingu venujú:

  • Mary Daňková: optimalizacie (zavinac) gmail.com
  • Mária Hitková: maria.hitkova90 (zavinac) gmail.com
  • Veronika Kocianová: vk.kocianova (zavinac) gmail.com
  • Pavol Kolárik: kolarik (zavinac) collabim.com
  • Milan Novotný: novotnymilanzv (zavinac) gmail.com
  • Marek Loduha: loduha (zavinac) ventureinvest.sk 
  • Radko Marcin: marcin (zavinac) onlineidea.sk

Českí freelanceri a agentúry na link building

Zdeněk Dvořák

Linki.cz

Ja neviem… musím vôbec Linkiho predstavovať? Zdeněk je totiž akési synonymum k link buildingu na českom trhu. Vie, čo robí a robí to dobre. Osobne som s ním spolupracovala na jednom veľkom projekte a veľa som sa od neho naučila. Jedinou jeho nevýhodou je podľa mňa to, či vôbec bude mať voľné kapacity na nového klienta.

Míša Matanelli

ladyvirtual.cz

Míša je česká SEO profíčka a link builderka. Osobne som s ňou nespolupracovala na žiadnom projekte, ale pri práci sme na seba často narážali, či už v rámci práce pre klientov, pri písaní článkov, ale aj na konferenciách a iných SEO akciách. Míša je super a určite ju odporúčam.

Pecka Design

www.peckadesign.cz

Ako sa na prvý pohľad môže zdať, nejde len o technologicky zameranú agentúru. Pomôžu vám aj so SEO a link buildingom. Nepracovala som s nimi na žiadnom projekte, ale viem, že tam pracujú super ľudia, ktorí vám sadnú ľudsky a zároveň vedia, čo robia.

Get Found

www.getfound.cz

S Get Found nemám priame skúsenosti a ani tam veľa ľudí nepoznám, ale kedysi dávno túto agentúru založil Filip Podstavec, ktorému absolútne verím. Tak snáď si ich dobre zaučil a zanechal im veľkú časť svojho know-how.

Milan Zeman

www.mujsvetmarketingu.cz

Ani s Milanom nemám osobné skúsenosti, ale ide o seniorného SEO špecialistu, ktorý pôsobí v agentúre Sherpas, kde vedie SEO tím. Mimo toho funguje aj ako online marketingový konzultant na voľnej nohe. V rámci link buildingu sa špecalizuje na obsahové weby a na e-shopy z oblasti bývania, kancelárskych potrieb a zdravia. Okrem LB vám pomôže s on-page SEO, s obsahovým marketingom a PPC.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *