Mojích 500 slov: Mission accomplished

picjumbo.com_HNCK4046

Dnes je 31. deň mojej 500 slovnej výzvy, ktorú som pred mesiacom začala. Symbolicky som ju skončila na svoje 26. narodeniny a rozhodla som sa posledných 500 slov venovať jej zhrnutiu a zhodnoteniu.

Máj bol super mesiac. Mám pocit, že som vlastne ani poriadne nebola v Berlíne. Hneď na začiatku sme boli pozrieť Janyho tehotnú sestru Andreu (pozdravujem) do Paríža, kde sme strávili príjemných 5 dní. Aj keď nám počasie neprialo a celý čas pršalo, tak nám to nejak extra nevadilo, pretože sme si to vynahradili časom stráveným s rodinou pri dobrom jedle a pití. O dva týždne na to sme sa šli, po štyroch mesiacoch v Berlíne, pozrieť do Prahy, kde sme tiež strávili super 4 dni (ďakujeme našim hostiteľom Ive, Mišovi a Domi) a o týždeň potom sme sa vybrali na predĺžený víkend do Hamburgu, z ktorého sme sa včera vrátili. Cestovali sme toľko práve kvôli tomu, že v Nemecku bol skoro každý týždeň nejaký sviatok, tak sme to využili a urobili si niekoľko predĺžených víkendov. A prečo to vlastne píšem, keďže sa mám venovať zhrnutiu svojej výzve? Asi preto, že aj napriek tomu, že sme sa niekde vkuse flákali, môj notebook sa flákal so mnou a ja som statočne každý deň písala svojích 500 slov. Či už to bolo v StudentAgency cestou do Prahy alebo po prílete do Paríža, výzvu som dodržala. Aj keď nie úplne na 100%.

 • Dokopy som napísala 17 541 slov.
 • V priemere 585 slov denne.
 • Vynechala som jeden deň (bohužiaľ zo zdravotných dôvodov).
 • Len jeden deň som napísala menej ako 500 slov.

A to považujem za úspech! Čo myslíte vy?

Výsledok mojej výzvy sa zatiaľ skrýva v rôznych priečinkoch môjho počítača a dúfam, že sa čoskoro dostane aj na verejnosť. Rozpísala som si rôzne články na ktoré som sa už dlho chystala. Každý deň som písala to, na čo som práve mala chuť, takže niekedy to nebol ani článok, ale skôr nejaké zamyslenie, ktoré si ale nechám skôr pre seba. Každopádne už teraz je online napríklad článok o Apps World a o Primarku a v najbližších dňoch sa môžete tešiť napríklad na článok o Hamburgu alebo na 3-dňového sprievodcu Berlínom, ktorý pripravujem pre budúcich cestovateľov. Ďalej vám už neprezradím, ale články budú teraz pribúdať o niečo rýchlejšie.

Prečo články nepribúdali doteraz?

500slovná výzva má jeden zásadný problém. Zmyslom je každý deň napísať 500 slov, čo nie je úplne jednoduché. Tieto slová som však skutočne len písala, neupravovala, neprepisovala, neštrukturovala. A to bol ten problém. To, čo napíšete na prvýkrát, je v podstate vždy len nejaký koncept, ktorý nemôže ísť takmer nikdy na verejnosť. Je potreba textu pridať štruktúru, zaujímavé data, odkazy, obrázky a to opäť trvá nejaký ten čas. A keďže som si každý deň hľadala čas na 500 nových slov, nebol čas upravovať už vytvorené články a dávať im konečnú podobu. Ten čas ale prichádza teraz! A už sa na to úprimne teším oveľa viac ako na denné písanie 500 slov.

Čo som si z výzvy odniesla

 • Dokázala som si vybudovať záväzok a presvedčila sa o tom, že keď niečo skutočne chcem, tak to dotiahnem do konca.
 • 17 541 slov. Rozpísala som si niekoľko článkov, ktoré teraz čakajú už len na konečnú úpravu a ich slávnostné zverejnenie do sveta.
 • Posílila som si prácu so svojími myšlienkami a naučila som sa dávať svoje myšlienky, hovorovo povedané, na papier.
 • Zistila som, že ak sa chcem aktívne venovať blogu, musím študovať hrozne veľa ďalšieho obsahu online, sledovať iné blogy, sledovať rôzne témy a problémy, ktoré ľudí trápia a okrem toho všetkého to robiť aktívne a neprestať ani na jeden deň.
 • Zistila som, že písanie ma naprestalo baviť ani po tých 30dňoch a že sa mu chcem venovať ďalej.

Týmto by som vás chcela všetkých vyzvať k tomu, aby ste si aj vy dali nejaký váš interný cieľ. Či už chcete začať čokoľvek – učiť sa nový jazyk, začať hrať na nejaký nástroj, alebo sa učiť kódovať. Je dôležité aby ste začali po malých kúskoch, ale v prvom rade si vytvorili zvyk, ktorý vás už potom nepustí a bude vašou súčasťou ako umytie zubov každé ráno. A ten zvyk je to najdôležitejšie. Ak ho raz máte, už ho nepustíte, pretože potom je veľmi ťažké si ho znova vytvoriť. Minimálne ja už teraz viem, že písať budem naďalej a aj keď moje písanie nie je žiadny veľky literárný počin, píšem ho pre seba a pre vás, ktorí ste sa dočítali až sem 🙂

Tak hurá do výziev!

One thought on “Mojích 500 slov: Mission accomplished

 1. Domi says:

  Gabka, veľmi pekne povedané/napísané! 🙂 Ani týchto x stoviek slov nie sú prázdne a je sympatické, že ideš za hranice vlastného rozvoja a osobného prospechu vyzývaním nás ostatných… Neostáva mi nič iné ako dopĺňať aj môj hardware a to hneď 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *