Thajsko seriál (4. diel): Zaujímavosti z cesty

DCIM100GOPROGOPR1801.

V prvých troch častiach môjho thajského seriálu som sa snažila popísať našu cestu a miesta, ktoré sme navštívili. V poslednom príspevku by som sa chcela venovať už len niekoľkým zaujímavostiam, na ktoré pri potulkách Thajskom narazíte.

Výrazne rozdiely v cenách

Juh Thajska je pomerne drahý, na koľko ide o najviac turistickú lokalitu. Sever Thajska je pomerne lacný. Ceny na juhu a na severe sa podľa mňa líšia aj dvojnásobne. Napríklad ubytovanie v Thajsku sme si väčšinou našli také nejaké priemerné. Na juhu sme zaň zaplatili 700 bathov na noc a na severe 300 bathov za noc. Večera pre dvoch aj s nejakým tým pivom nás na juhu vyšla na 500 bathov a na severe približne 250 bathov.

Thajci milujú selfie

Toto sme zaznamenali prevažne v Bangkoku. Tam si robia selfíčka vždy a všade. Pri čakaní na záchod. V metre. Robia si ich aj predavačky, keď práve neobsluhujú zákaznikov a jednoducho sa nudia. Neskutočné. Musíte to zažiť.

Všade sú mačky

To mi prišlo vtipné. Na Srí lanke boli všade divé psy a v Thajsku sme väčšinou narážali na túlavé mačky. Ale inak ich mali často aj v hoteloch a v reštauráciach. Každopádne boli roztomilé.

Rentgenový snímač v metre

Keď v Bangkoku idete do metra, musíte prejsť ako keby kontrolou. Prechádzate cez taký ten rentgenový snímač ako na letisku. Ale v zásade to je iba vtip. Nikto vás aj tak nekontroluje alebo nezastaví. Ani keď pípate 🙂

Fotky kráľa

Na tie narazíte asi všade. Kráľa si hrozne vážia a všade ho vylepujú. Možno sa vám bude zdať, že na každej fotke je niekto iný, ale nie je to tak. Stále sa jedná o kráľa. Akurát od najmladšieho až po najstarší vek.

Tenký toaletný papier

Majú veľmi tenký toaletný papier a hygienické. Takže si toho radšej nabaľte z Európy viac 🙂 Papier sa nevyhadzuje do záchoda ale do koša vedľa, aby sa záchod neupchal. Takto to je asi v celej Ázii, ale ja na to stále zabudnem, pred tým ako niekde idem. 

Šielaná doprava a smog

V Thajsku je šialená doprava. Teda predovšetkým v mestách ako Bangkok alebo Chiang Mai. Dostať sa tam z miesta A do mesta B tuktukom alebo taxíkom trvá príšerne dlho. Zároveň tam majú strašne silný smog.

Thajská hymna

Počas dňa sa môže stať, že budete počuť thajskú hymnu. Zapnú ju z reproduktorov a je ju počuť všade. Na stanici, v reštaurácii, v parku. V tej chvíli sa všetci zastavia a na minútu musia prestať robiť, čo robia. Je to strašne zaujímavé. My sme to zažili asi tri krát. Najväčší zážitok to bol ale v parku, kde bola masa ľudí, ktorá behala do kolečka a zrazu sa všetci zastavili, stáli a počúvali hymnu.

Smradľavé ovocie

V Thajsku je veľmi obľúbené ovocie Durian, ktoré neskutočne smrdí. Ja som ho nemala odvahu ochutnať, ale vraví sa, že ak prekonáte ten strach, tak je to fakt dobré. Neviem. Ja som si omylom kúpila nanuk z tohto ovocia a mala som pocit, že olizujem ibalgin.

—-

V Thajsku toho zažijete určite oveľa viac. Toto sú len také drobnosti, ktoré som si zapamätala a ktoré stoja za zmienku.

Pred nedávnom som takisto robila rozhovor s Monikou, ktorá v Thajsku žije už viac ako rok a pol a ktorú sme v Thajsku tiež navštívili. Určite si rozhovor prečítajte, ak sa chcete dozvedieť ďalšie zaujímavosti o Thajsku a thajskej kultúre.

Ak by ste mali nejaké ďalšie zaujímavosti, na ktoré ste v Thajsku narazili, prípadne ďalšie otázky, napíšte mi do komentárov. Budem len rada 🙂

One thought on “Thajsko seriál (4. diel): Zaujímavosti z cesty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *